25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Farkındalık Etkinlikleri

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü farkındalık etkinlikleri kapsamında, saat 13.30 da oynanan Kastamonuspor – Manisaspor maçında futbolcular tarafından “KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR”  sloganı taşıyan pankart açılarak Kadına Şiddete Hayır mesajı verildi.

İlimizde bulunan tüm taksi ve şehir içi minibüslerinin içine “Kadına Şiddete Karşı Birlikte Mücadele Ediyoruz” sloganı taşıyan afiş ve broşürler asılarak farkındalık yaratıldı.

İl Müdürlüğümüz ve SHM ASDEP personellerinin de katılımları ile Barutçuoğlu AVM de ise 13:00-17:00 saatleri arasında “KADINA ŞİDDETE KARŞI BURADAYIM DE” standı açılmış ve vatandaşlara bilgilendirme yapılmıştır.

Barutçuoğlu AVM’ye gelen vatandaşların “Kadına Şiddetle Mücadele Günlüğüne” duygu ve düşünceleri alınmış, çeşitli broşür ve el kitapçıkları dağıtılmıştır. Bakanlığımızın 2018 yılında belirlediği fotoğraf çerçevesinde “KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR” sloganı ile vatandaşlar fotoğraf çektirmişlerdir. Yapılan farkındalık günü etkinliğine vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşılmıştır.


Sonraki Sayfa: İl Müdürümüz Sayın Abdullah SAVAŞ’ın “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” Mesajı

Önceki Sayfa : Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 104. Yıl Dönümü Programı