AFRİN ŞEHİDİ JANDARMA UZMAN ÇAVUŞ ARİF DEMİREL’İN NAAŞI, İLİMİZE GETİRİLDİ

Bölücü örgütlere mensup teröristleri etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere Suriye’nin Afrin Bölgesi’nde yürütülen “Zeytin Dalı Harekâtı” nda çıkan çatışmada şehit düşen 24 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Arif Demirel’in naaşı 02.03.2018 tarihinde, saat 11:30 ‘da askeri uçakla Kastamonu Havalimanı’na getirildi.
 
Havalimanında Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz ve eşi Zehra Karadeniz, Kastamonu Milletvekilleri Hakkı Köylü, Metin Çelik, Murat Demir, Garnizon Komutanı ve Askeralma Bölge Başkanı Per.Alb.Sadettin Yıldız, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Kantarcı, Adalet Komisyonu Başkanı Gökhan Oflaz, İdare Mahkemesi başkanı Hakan Yumuşak, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Seyit Aydın, Baro Başkanı Av.Mehmet Çiftçi, Vali Yardımcıları Ahmet Ertürk, Vedat Yılmaz, Vali Yardımcısı V. Kerem Süleyman Yüksel, ilçe kaymakamları, belediye başkanları, İl Müdürümüz Abdullah Savaş, kamu kurum ve kuruluş amirleri, şehidimizin annesi Serpil Demirel ve babası Aydın Demirel ile kardeşleri, aile yakınları, askeri erkân ile tören mangası ve kalabalık halk tarafından karşılanan şehidimiz, çok sayıda araçtan oluşan konvoyla İnebolu İlçesi’ne hareket etti.

Aziz şehidimizin naaşı İnebolu İlçesi - Evrenye’de yapılacak olan törenin ardından Dibek Köyü Bıçakcılar Mahallesi’nde ebediyete uğurlandı.

Aileye sabır dileyen İl Müdürümüz Abdullah Savaş, başta şehit Jandarma Uzman Çavuş Arif  Demirel olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet temennisinde bulundu.Sonraki Sayfa: Kahraman Gaziye Anlamlı Ziyaret

Önceki Sayfa : KAHRAMAN ŞEHİDİMİZ EBEDİYETE UĞURLANDI