Aile Haftası Şenliği etkinliklerle kutlandı

Aile Haftası Kapsamında çocuklarımız, gençlerimiz, engellilerimiz, yaşlılarımız ve ailelerimiz İl Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen “Aile Şenliği” etkinliğimizde bir araya geldi.

Huzurevi Müdürlüğümüzün bahçesinde gerçekleşen etkinliğe Koruyucu Ailemiz, Sosyal Ekonomik Destek alan Ailemiz, Şehit yakınlarımız, Engelli Aileleri, Huzurevi yaşlıları, Çocuk kuruluşlarımızdaki çocukların yanı sıra, İl Müdürümüz Abdullah Savaş, kuruluş müdürlerimiz ve kurum personellerimizde katılım sağlayarak ailelerimiz ile birlikte eğlenceli vakit geçirdiler.
Aile Haftası etkinliği çerçevesinde Huzurevi bahçesinde yapılan ikramlar ile piknik düzenlendi. Akabinde Her bir aileye Bakanlığımızın logosundan oluşan uçurtmalar hediye edildi ve çocuklar tarafından uçurtmalar gökyüzüne yükseldi.

Bakanlığımız Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünce başlatılan “Ekranla Değil Akranla Büyüsün Çocuklar” Kampanyası doğrultusunda Geleneksel Çocuk Oyunları şenliğinde oynanan Çuval yarışı, Yumurta taşıma, Mendil Kapmaca, Halat Çekme, Birdirbir oyunları ile gerçekleştirildi.  Dereceye giren çocuklara çeşitli hediyeler verildi.

Organizasyon gün boyunca yapılan etkinliklerle aileler ve çocuklar şenliğin doyasıya tadını çıkarttı ve şenlik renkli fotoğraf kareleriyle sona erdi.
 


Sonraki Sayfa: YAŞLILARA SAYGI HAFTASINDA HUZUREVİ ZİYARETİ

Önceki Sayfa : Anneler Günü Şehit Anneleriyle Birlikte Kutlandı