İl Müdürümüz Sayın Abdullah SAVAŞ’ın “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” Mesajı

Hukuktan siyasete, bilimden sanata kadar her alanda kadınlarımız ülkemizin geleceğine önemli katkılarda bulunmaktadır.

Tarih, kültür ve medeniyetimizde kadınlara her zaman hak ettiği değer verilmiştir. Cahiliye Dönemi’nde kız çocukları diri diri toprağa gömülürken, onları bu karanlıktan çıkartıp yücelten bir inanca sahibiz.

25 Kasım 1960'ta Dominik Cumhuriyeti’nde Mirabel Kardeşler olarak bilinen 3 kadının vahşice öldürülmesinin ardından,39 yıl sonra 25 Kasım 1999 yılında, Birleşmiş Milletler tarafından "Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü" ilan edilmiştir.

Çok boyutlu bir sorun olan kadına yönelik şiddeti ortadan kaldırmak, toplumun tüm kesimlerinin ortak ve kararlı mücadelesi ile bütüncül bir yaklaşımla mümkün olacaktır. Bu konuda toplumsal farkındalığın artırılması büyük önem taşımaktadır.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında duyarlılık oluşturmak ve farkındalığı arttırmaya yönelik çalışmalar yapıyoruz. “Kadına şiddete Sıfır Tolerans”  ilkesi ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yaptığımız çalışmalar ile toplumun her kesimine ulaşmayı ve kadına karşı şiddetle mücadele toplumumuzun tüm kesimlerinin desteğini hedefliyoruz.

Varlıklarıyla onurlandığımız, sevgi, şefkat ve özverinin sembolü olan tüm kadınlarımız için kadına yönelik her türlü şiddete “DUR” diyor tüm kadınlara saygılarımı sunuyorum.
 

Abdullah SAVAŞ
İl Müdürü