ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER İÇİN İFTAR PROGRAMI DÜZENLENDİ

Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğümüzün düzenlediği Şehit Aileleri ve Gaziler İftar Programı 18.05.2018 tarihinde Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in katılımı ile yapıldı.
 
İftar Programına ayrıca, Milletvekilleri Murat Demir ve Metin Çelik, Belediye Başkan V. Eşref Can, Garnizon Komutanı ve Asker Alma Başkanı Per. Alb. Sadettin Yıldız, Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Kantarcı, Vali Yardımcıları Ünal Kılıçarslan ve Vedat Yılmaz, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Metin Özbek, İl Özel İdare Genel Sekreteri T.Zafer Karahasan, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu, Kıbrıs Gazileri, Kore Gazileri, Güneydoğu Gazileri, Şehit aileleri ve kurum amirleri katıldı.
 
İftar yemeği programı Kuran-ı Kerim tilaveti ve dualar ile başladı.
 
Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz yapmış olduğu konuşmasında ; “Değerli katılımcılar; Ülkemiz gerçekten zorlu günlerden geçiyor ve bu zor günleri hep birlikte tek yürek olarak birlik beraberlik içerisinde aşmak için mücadele veriyoruz ve bu mücadelede de tabi ki bizim en önde gelen meslek olarak, olsun gerekse vatandaş olarak olsun, polislerimiz, askerlerimiz ve güneydoğuda mücadele veren köy koruyucularımız hep birlikte bu vatanın zerresine zarar gelmemesi için canlarını siper ederek mücadele veriyorlar. Elbetteki bu mücadelede malesef şehitler veriyoruz, gazilerimiz var ama şunuda belirteyim ki yapılan mücadele türü itibariyle düzenli orduyla aslında bir terör grubunun arazideki mücadelesi ve bunla ilgili Dünya istatistiği bir teröristi yakalamak için altı şehit vermek durumundasınız. Dünya ortalaması bu. Ama biz bu istatistiği yıllardır edindiğimiz tecrübe ile tersine çevirmiş durumdayız. Yani onlar bize bir şehit verdirebilmek için belki onlarca kendilerinden teröristi yok olmasını göze almak zorundalar. Bu da işte orada bizim Mehmetçiğimizin ve polisimizin ne kadar kahramanca bir mücadele verdiğini ve Dünya'ya örnek olacak nitelikte bir mücadele verdiğininde ölçüsüdür. Son olarakta Afrin’de ve Afrin civarında yaşanan savaşta mücadelede de aynı başarıyı orada askerlerimiz göstermiştir ve sizler onların emaneti olarak bizlere her zaman, az önce il müdürümüzünde söylediği gibi baş tacımızsınız. Her zaman kapımız sizlere açık ve buradaki bu yemek belki ramazan için bir buluşma noktası ama inanın her zaman Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz ve bu konuda görev alan diğer birimlerimiz sizlerle yan yana olmak durumundadırlar. Ben öncelikle katılımlarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Vatan uğruna canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş olan tüm gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum ve sizlere de sağlıklı, mutlu uzun ömürler diliyorum.’’ İfadelerini kullandı.
 
İl Müdürümüz Abdullah Savaş ise yapmış olduğu konuşmasında; “İl Müdürümüz Abdullah SAVAŞ ise yapmış olduğu konuşmasında “Şehit yakınları ve Gazilerimizin göstermiş olduğu büyük fedakârlıkların, sabrın ve metanetin karşısında biliyoruz ki ne yapsak az kalır. Aile ve Sosyal Politikalar olarak, sizlere hizmetkar olmayı kendimize en büyük bahtiyarlık sayıyoruz. Bu anlayışla, Şehit yakınlarımız ve Gazilerimiz için bugüne kadar ne yapmamız gerekiyorsa hiç tereddüt etmeden yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Şehit yakınlarımız ve Gazilerimizin yanında olmak bize mutluluk veriyor, şuan da rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ayında sizlerle birlikte iftar yapmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bugüne kadar olduğu bundan sonra da, mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmaya, Şehit yakınlarımız ve Gazilerimizin her zaman yanınızda olmaya devam edeceğiz.” dedi.


Sonraki Sayfa: Anneler Günü Şehit Anneleriyle Birlikte Kutlandı

Önceki Sayfa : “19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ” ETKİNLİKLERLE KUTLANDI