Tosya Sosyal Hizmet Merkezi (SHM) Hizmete Başladı

Modern şartlarda ve kaliteli hizmet verebilmek için çalışmalarını sürdüren Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Tosya ilçesine Sosyal Hizmet Merkezi açarak çok daha kaliteli hızlı ve ulaşılabilir hizmet vermeye amaçlıyor.

Daha önce İl merkezinde Sosyal Hizmet Merkezi açan Kastamonu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü buna bir yenisini daha ekleyerek bu sayıyı 2’ye çıkardı. İlçeye büyük katkı sağlayacak olan Sosyal Hizmet Merkezi Tosya Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi binasında yer alıyor.

Tosya SHM açılışı İle ilgili açıklama yapan İl Müdürü Abdullah SAVAŞ;
Bakanlığımız, çocuk, genç, kadın, erkek, engelli, yaşlı, şehit yakını ve gaziler ile ailelerine koruyucu, önleyici, destekleyici, geliştirici hizmetler ile rehberlik ve danışmanlık hizmetleri için kurulan SHM'lerin sayılarının artırılması için çalışmalar yürütüyor.  Sosyal Hizmet Merkezlerimiz ile Aile kurumumuzun güçlendirilmesine yönelik hizmetleri halkımıza daha hızlı ve zamanında ulaştırmayı hedefliyoruz. İlçe ve köylerde yaşayan vatandaşlarımız mağdur olmasın diye bazı ilçelerimize de Sosyal Hizmet Merkezi (SHM) açmayı planlıyoruz ve böylece halkımıza en güzel şekilde hizmet götürmüş olacağız.”

Bunun yanında, çocukların ve gençlerin sağlıklı gelişmesi için sosyal hizmet faaliyetleri gerçekleştireceğiz. Engellilerin ve yaşlıların toplumsal hayata etkin biçimde katılmalarını sağlamak üzere, engellilere ve yaşlılara yönelik faaliyetlerimiz olacak. Şehit yakınları ile gazilere yönelik çalışmalarımız, aileyi eğitim, danışmanlık ve sosyal ekonomik desteklerle güçlendirmek, korunmaya, bakıma ve yardıma muhtaç birey ve ailelerin tespit edilmesini, desteklenmesini ve gerekli hizmetlere yönlendirilmesini sağlamak ve aileye yönelik kültür ve sanat faaliyetleri düzenlemek gibi çalışmalar gerçekleştireceğiz. Halkımız bize müracaat etmeden, biz onun sorunlarını bileceğiz ve buna göre müdahale edip vatandaşımızın mağduriyetini maksimum düzeyde gidereceğiz.”  İfadelerini kullandı.
 


Sonraki Sayfa: “19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ” ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

Önceki Sayfa : İl Müdürümüz Sayın Abdullah SAVAŞ’ın “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” Mesajı